Natuurhuisje in Fochteloo
Friesland, Nederland
- 2 personen
- 1 slaapkamer
-
Huisdieren niet toegestaan
Verborgen achter een boerderij ligt deze sfeervolle yurt, bereikbaar via een romantisch paadje door het inheemse kruidenveld. De yurt is ingericht voor twee personen en biedt alles voor een comfortabel verblijf. Binnen vind je een tweepersoonsbed met uitzicht op de zonsondergang en ’s nachts kijk je door de koepel naar de sterren – alsof je buiten in het gras ligt: het voelt alsof je buiten slaapt. Er is elektriciteit, een keuken met water, een koelkastje, een 2-pits gasstel, en een kachel voor de koudere nachten. De yurt heeft een zithoek met bank en buiten staan stoelen klaar om te genieten van het uitzicht over de weilanden. Je beschikt over privé-sanitair met toilet en warme douche, bereikbaar via een houten vlonder. Op de vlonder is vindt je ook een terrasje onder een bamboe schaduwdoek.
Natuur en omgeving
De yurt staat in Fochteloo achter een boerderij. Op een privé-veld van 3000 vierkante meter, met inheemse kruiden en bloemen. Perfect om je terug te trekken na een bezoek aan het dichtbijgelegen Fochtelooerveen, Drents Friese wold of de kolonie van weldadigheid (Veenhuizen) Bij de yurt geniet je van rust, uitzicht over weilanden en het geluid van kikkers – misschien hoor je zelfs het getrompetter van kraanvogels op weg naar het dichtbijgelegen Fochtelooerveen. Eén enkele trekker passeert soms het boerenland. ’s Avonds kun je bij de vuurplaats zitten (mits er geen stookverbod geldt), met een barbecue-rekje voor buiten koken. Een unieke plek om te onthaasten, aan de rand van de Hooylanden.
Faciliteiten
- 2-pers. bed (1x)
- Parking (4x)
- Drinkwater
- Warm water
- Elektriciteit
- Tuin
- Barbecue
- Tuinmeubilair
- Terras
- Tuindeuren
- Keuken
- Gasfornuis
- Sanitaire voorzieningen
- Badkamer (1x)
- Douche
- Toilet
Ligging
Beoordelingen
-
Coen14 augustus 2025
Yurt is nog in ontwikkeling, begroeiing is net aangeplant en er mist daardoor nog wat beschutting tegen de wind en zon.
Heerlijk in de rust, prachtig uitzicht op de zonsondergang en een ruimtelijk gevoel. Veel vogels als zwaluwen actief, maar daarmee ook veel insecten (muggen). Klamboe is een must, oordoppen aangeraden.
-
Marita7 augustus 2025
Het deed volledig aan onze verwachtingen. De beschrijving en de foto's kloppen met wat we kregen.
We hebben een heerlijke tijd gehad. We werden heel leuk ontvangen. De Yurt zag er tip top uit. Je kan zien dat er met veel liefde en aandacht aan is gewerkt.
Bloemen en een flesje wijn op tafel. Badslippers om naar het toilet en douche buiten te gaan en hout voor een kampvuurtje.
Buiten mooi uitzicht zeker met de wilde bloementuin voor de deur.
Mooie omgeving, dicht bij prachtige natuurgebieden, waar je makkelijk kan komen.
Alles wat je nodig hebt is aanwezig. -
Anouk24 juli 2025
Goed geholpen toen ik de verkeerde datum had geboekt
Een heerlijke plek, veel rust en prachtige omgeving. De yurt is ontzettend knus en gezellig ingericht. Douche en wc vlakbij. Een heerlijk verblijf, lieve mensen. Ik kom zeker nog eens terug!
Goed om te weten
- Inchecken: 15:00- 23:00
- Uitchecken: 06:00- 11:00
- Contactloos verblijf mogelijk
- Minimum leeftijd hoofdboeker: 18 jaar.
- Roken is niet toegestaan in dit natuurhuisje.
- Bij dit natuurhuisje mag je geen vuurwerk afsteken.
- Feesten of evenementen zijn niet toegestaan.
- Dit huisje is niet geschikt voor groepen jongeren, studenten en sportteams.
Aanvullende huisregels worden vermeld bij de algemene voorwaarden, bij het plaatsen van jouw boeking.
85813
Duurzaamheid
- Natuurlijke isolatiematerialen
- Gebouwd met natuurlijke bouwmaterialen
- Voedselverspilling is geminimaliseerd